وبلاگ

ساختن 10 کاردستی

onelmon_toiletrollpencilcase-01-1024x768

دوستان عزیز ما 10 کاردستی جذاب که سایت ایران فناوری ترجمه و منتشر کرده را ارایه کرده‌ایم؛ شما می‌توانید این کاردستی‌های زیبا را بسیازید.

1- کاردستی شماره یک: چگونه با لوله مقوایی جامدادی بسازیم:

مراحل ساخت جامدادی با لوله مقوایی:
مرحله اول : ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید : لوله مقوایی، مقداری پارچه و زیپ

آموزش ساخت جامدادی با لوله مقوایی

مرحله دوم : در این بخش به اندازه اندازه دلخواه خود مقداری لوله مقوایی تهیه کنید و قسمتی از ابتدای آن را به عنوان درب آن برش بزنید. و دو تکه برش زده شده را چسب نواری بهم متصل کنید و به مرحله بعد بروید.

آموزش ساخت جامدادی با لوله مقواییآموزش ساخت جامدادی با لوله مقوایی

مرحله دوم : در این بخش به اندازه لوله مقوایی تهیه شده که آن را به دو تکه برش زده اید بهم همین مقدار پارچه تهیه کنید و زیپ را به دو طرف پارچه تهیه شده بدوزید.

آموزش ساخت جامدادی با لوله مقوایی

مرحله سوم : سپس پارچه را روی هم قرار داده و بدوزید و درون لوله مقوایی قرار دهید. و چسب نوار را در بیاورید تا به خوبی درب جامدادی باز و بسته شود.

آموزش ساخت جامدادی با لوله مقواییآموزش ساخت جامدادی با لوله مقوایی

مرحله چهارم : در این بخش به اندازه ابتدا و انتهای لوله مقوایی مقدار کارتن تهیه کنید و به روی کارتن پارچه بچسبانید و سپس آن را به ابتدا و انتهای طرح بدوزید. تا مداد یا وسایلی که درون جامدادی قرار می دهید بیرون نیاید.

آموزش ساخت جامدادی با لوله مقواییآموزش ساخت جامدادی با لوله مقواییآموزش ساخت جامدادی با لوله مقوایی

مرحله پنجم : در نهایت شما توانسته اید یک جامدادی با لوله مقوایی بسازید.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

 2- کاردستی شماره دو: چگونه پرنده کاغذی بسازیم:

چگونه پرنده کاغذی بسازیم

 مراحل ساخت پرنده کاغذی:

مرحله اول : ابتدا طرح الگو زیر را دانلود کرده و بر روی کاغذ پرینت بگیرید.چگونه پرنده کاغذی بسازیممرحله دوم : در این بخش وقتی طرح الگو را روی کاغذ پرینت گرفته اید به رنگ آمیزی ان بپردازید. می توانید این کار را به فرزند خود بسپارید.سپس بر اساس طرح الگو به برش زدن کاغذ پرداخته و پرنده کاغذی را از درون کاغذ بیرون اورید.چگونه پرنده کاغذی بسازیممرحله سوم : در این بخش مقداری مقوا تهیه کنید و یک نوار کاغذی برش زده و دو سر نوار کاغذی را در دو طرف مقوا بچسبانید.و پرندگان کاغذی که ساخته اید را به روی ان قرار دهید.چگونه پرنده کاغذی بسازیممرحله چهارم : در نهایت شما توانسته اید یک پرنده کاغذی بسیار زیبا بسازید.

چگونه پرنده کاغذی بسازیم

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

3- کاردستی شماره سه: چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیم

چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیم

مراحل ساخت شکوفه گیلاس نمدی

مرحله اول : در این بخش سه رنگ از پارچه نمدی را برای ساخت این کاردستی تهیه کنید.رنگ صورتی، صورتی کم رنگ و قهوه ایچگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیممرحله دوم : در این بخش بر اساس طرح الگو به برش زدن پارچه نمدی بپردازید.طرح بزرگ برای طرح اصلی شکوفه و طرح کوچک برای گل روی شکوفه.برای بدنه شکوفه از دو طرح استفاده کنید. سپس دو طرح را روی هم قرار داده و بهم بدوزید و در حین دوختن درون ان را با پشم شیشه پر کنید.همچنین طرح کوچک را روی بدنه شکوفه بدوزید.چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیمچگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیممرحله سوم : در این بخش از روی پارچه نمدی قهوه ای رنگ همانند شاخه درخت مقداری پارچه برش بزنید و بهم بدوزید. همچنین درون آن ها را با پشم شیشه پر کنید.سپس شکوفه های نمدی ساخته شده را به روی شاخه درخت بدوزید.چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیمچگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیممرحله چهارم : در نهایت شما توانسته اید شکوفه گیلاس نمدی بسیار زیبا بسازید.

چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیم

چگونه شکوفه گیلاس نمدی بسازیم

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

4- کاردستی شمارچهار: آموزش تزیین مداد کودکان با پر کاغذی

مراحل ساخت پر کاغذی:

مرحله اول : ابتدا طرح الگو زیر را دانلود کرده و به روی کاغذ پرینت بگیرید. در هنگام پرینت گرفتن می توانید سایز پر ها را بزرگ و کوچک کنید.شما همچنین در زمان پرینت گرفتن نوع کاغذ و رنگ کاغذ را می توانید بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید.آموزش تزیین مداد کودکان با پر کاغذیمرحله دوم : در این بخش به برش زدن طرح از روی کاغذ بپردازید. پس از برش زدن به رنگ آمیزی و ایجاد طرح های زیبا به روی پر کاغذی بپردازید.همچنین بر اساس خطوطی که در لبه های پر وجود دارد به برش زدن آن با قیچی بپردازید و از وسط طرح را کمی خم کنید  تا تا شکل پر تکمیل شود.پس از آن مداد را روی پر قرار داده و به کم چسب پر کاغذی را همانند تصویر زیر به مداد متصل کنید.آموزش تزیین مداد کودکان با پر کاغذیمرحله سوم : در نهایت شما توانسته اید به تزیین مداد کودکان با پر کاغذی بپردازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.آموزش تزیین مداد کودکان با پر کاغذی

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

5- کاردستی شماره پنج : چگونه ماشین کاغذی بسازیم

چگونه ماشین کاغذی بسازیم

مراحل ساخت ماشین کاغذی:

مرحله اول : طرح الگو زیر را دانلود نموده و سپس رو کاغذ پرینت کنید. هنگام پرینت گرفتن می توانید سایز طرح الگو را تغییر دهید.

چگونه ماشین کاغذی بسازیممرحله دوم : در این بخش بر اساس طرح الگو اضافه کاغذ را برش بزنید. همچنین خطوط سیاه رنگ که روی طرح مشخص شده اند را برش بزنید. تا بتواند طرح را به خوبی به یکدیگر متصل کرد.همانند تصویر زیر بر اساس نقطه چین ها به تا زدن کاغذ و متصل کردن به هم بپردازید.پس از پایان کار به رنگ آمیزی ماشین کاغذی بپردازید.چگونه ماشین کاغذی بسازیمچگونه ماشین کاغذی بسازیمچگونه ماشین کاغذی بسازیممرحله سوم : در نهایت شما توانسته اید یک ماشین کاغذی بسیار زیبا برای کودکان بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.نکته : زمانی که این کاردستی را ساخته اید از آن عکس گرفته و برای ما در قالب نظر بفرستید تا کاربران دیگر آن را مشاهده کنند. برای حمایت ما سایت ایران فناوری به دوستان خود معرفی نمایید.چگونه ماشین کاغذی بسازیم

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

6-کاردستی شماره شش:  چگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازی

چگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازیم

 مراحل ساخت گل با برگ های پاییزی

مرحله اول : در این بخش بر اساس تصاویر زیر به روش های زیر عمل کنید:مقداری کاغذ، برگ های پاییزی، نی نوشابه و چسب تهیه کنید.سپس از روی کاغذ یک دایره برش بزنید.مقداری کاغذ سفید به شکل چشم برش زده و روی کاغذ دایره ای شکل بچسبانید.همچنین با ماژیک بخش چشم ها، بینی و دهان را روی کاغذ دایره ای شکل ایجاد کنید.سپس طرح را برعکس نموده و دور تا دور لبه های آن همانند تصویر زیر برگ های پاییزی را بچسبانیددر همان پشت طرح نیز یک نی نوشابه بچسبانید و روی قسمت های چسب کاری شده نیز یک کاغذ بچسبانید.چگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازیمچگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازیممرحله دوم : در این بخش یک تکه لوله مقوایی و یک تکه کاغذ به عنوان گلدان گل مورد نظر تهیه کنید.سپس لبه های لوله مقوایی را با قیچی برش بزنید و به سمت بیرون خم کرده و روی کاغذ بچسبانید.چگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازیممرحله سوم : در نهایت شما توانسته اید یک گل با برگ های پاییزی بسازید. امیدوارم از این آموزش نهایت لذت را برده باشید.چگونه یک گل با برگ های پاییزی بسازیم///////////////////////////////////////////////////////////////////////7- کاردستی شماره هفت: چگونه گربه نمدی بسازیمچگونه گربه نمدی بسازیممرحله اول : در این بخش سه رنگ از پارچه نمدی را برای ساخت این کاردستی تهیه کنید.مرحله اول : ابتدا از روی پارچه نمدی دو طرح همانند طرح گربه زیر برش بزنید. سپس دو طرح را روی هم قرار داده و دور تا دور طرح ها رابدوزید.همچنین در حین دوختن درون آن را با پشم شیشه پر کنید.

چگونه گربه نمدی بسازیممرحله دوم : در این بخش از روی پارچه سفید دو دایره بزرگ برای چشم و همچنین دو دایره سیاه کوچک برای تکمیل بخش چشم و یک دایره زرد رنگ برای بینی گربه برش بزنید.سپس با چسب این تکه ها را روی صورت گربه نمدی بچسبانید.
چگونه گربه نمدی بسازیممرحله سوم : در این بخش از روی پارچه سیاه دو تکه پارچه برای بخش گوش به صورت مثلثی برش بزنید و برای داخل گوش نیز از روی پارچه صورتی دو تکه پارچه مثلثی کوچکتر از طرح اولیه برش بزنید.سپس طرح های مثلثی را روی هم بدوزید و پس از آن در بالای سر گربه نمدی گوش ها را اضافه کنید.چگونه گربه نمدی بسازیممرحله چهارم : در این بخش دو تکه پارچه در سایز بزرگ و کوچک برش بزنید و سپس دو سر پارچه را هم بدوزید تا دو دایره شکل بگیرد.سپس یک مهره تزیینی و مقدار سیم تهیه کنید و سیم را از درون مهره عبور داده و و ادامه سیم را روی دو دایره پارچه ای بپیچانید تا یک پاپیون شکل بگیرد.پس از آن پاپیون را روی گردن گربه بچسبانید.چگونه گربه نمدی بسازیممرحله پنجم : در نهایت شما توانسته اید یک گربه نمدی بسیار زیبا بسازید.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

8-کاردستی شماره هشت: چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیم

چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیم

مراحل ساخت کیف با شلوار:مرحله اول : ابتدا مقداری شلوار زیر در ابعاد 36 در 24 سانتی متر برش بزنید. سپس در دو گوشه پارچه همانند تصویر زیر برش هایی را ایجاد کنید.چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیممرحله دوم : در این بخش حدود 1 سانتی متر از دو طرف پارچه همانند تصویر زیر را تا بزنید و به دوختن آن بپردازید.فقط محل هایی که مشخص شده است را تا زده و بدوزید.چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیممرحله سوم : در این بخش برای اینکه قصد داریم بخش دوخت درون کادر قرار بگیرد از پشت طرح زیر پارچه را به سمت بالا همانند پاکت نامه تا بزنید.و سپس دو طرف آن را بدوزید.همچنین دو گوشه زیر طرح را نیز بدوزید.چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیمچگونه یک کیف با شلوار جین بسازیممرحله چهارم : پس از دوختن طرح را برعکس کنید و قسمتی را از بالای پاچه به عنوان محل قرار گرفتن دکمه یک برش افقی ایجاد کنید. و روی طرح یک دکمه تزیینی بدوزید.چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیمچگونه یک کیف با شلوار جین بسازیم
چگونه یک کیف با شلوار جین بسازیممرحله پنجم : در نهایت شما توانسته اید یک کیف با شلوار جین بسازید.///////////////////////////////////////////////////////////////////////

9- کاردستی شماره نه : چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیم

چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممراحل ساخت نگهدارنده مداد طرح جغد

مرحله اول : ابتدا یک سی دی تهیه کنید و آن را روی پارچه نمدی قرار دهید و با در نظر گرفتن گوش برای طرح جغد به برش زدن دو تکه پارچه نمدی همانند تصویرزیر بپردازید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله دوم : در این بخش روی سی دی یک تکه از پارچه نمدی برش زده مرحله قبل را بچسبانید. همچنین از روی پارچه نمدی تکه ای پارچه برای قسمت صورت جغد برش بزنید و روی پارچه بچسبانید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله سوم : در این بخش از روی پارچه نمدی تکه ای برای بخش بال های جغد برش بزنید و همانند تصویر زیر به روی طرح اصلی بچسبانید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله چهارم : در این بخش از روی پارچه نمدی دو دایره برای قسمت چشم و همچنین دو تکه پارچه سیاه براش بزنید و همانند تصویر زیر روی طرح بچسبانید.همچنین تکه ای پارچه برای بخش منقار جغد برش بزنید و به روی طرح بچسبانید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله پنجم : در این بخش دو تکه پارچه به عنوان پاهای جغد برش بزنید تا که هم بخش پای جغد شکل بگیرد و هم نگهدارنده مداد باشد.سپس پارچه را روی هم تا بزنید و دو سر آن را بهم بچسبانید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله ششم: در این بخش بخش پاها را در پشت طرح و روی سی دی بچسبانید و روی ان را نیز طرح دیگر از بدنه جغد بچسبانید.همچنین یک تکه ربان را روی سی دی بچسبانید تا بتوانید به اویز کردن آن دفترچه یادداشت بپردازید. از تصاویر زیر الگو بگیرید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله هفتم : در این بخش دو حلقه سیمی تهیه کنید و نگهدارنده مداد تزیینی را به دفترچه یادداشت متصل کنید.چگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیمچگونه نگهدارنده مداد طرح جغد بسازیممرحله هشتم : در نهایت شما توانسته اید یک نگهدارنده مداد طرح جغد بسیار زیبا بسازید.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////

10- کاردستی شماره ده : چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازی

چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیممراحل ساخت لامپ تزیینی چوبی:مرحله اول : ابتدا تکه ای چوب همانند تصویر زیر تهیه کنید.چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیممرحله دوم : در این بخش در وسط چوب تهیه شده چند برش ایجاد کنید. و در وسط هر برش و چوب ها نیز یک دایره بزرگ برای عبور نور لامپ به سمت بالا و همچنین سه حفره برای عبور میله برای نگه داشتن چوب های برش زده ایجاد کنید.چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیممرحله سوم : در این بخش پس از سمباده کشیده و صاف نمودن چوب ها به کمک چند پیچ بزرگ هر یک از چوب ها را به شکل تصویر زیر روی هم قرار دهید و بهم متصل کنید.چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیممرحله چهارم : در این بخش یک لامپ (ال ای دی ) تهیه کنید و در تکه چوب زیر طرح قرار دهید.چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیمچگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیممرحله پنجم : در نهایت شما توانسته اید یک لامپ تزیینی چوبی بسازید.

چگونه لامپ تزیینی چوبی بسازیم

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

− 2 = 6