درباره ما

LadoTevdoradze5
نشرِ نخستین، حاصل 40 سال فعالیت کسانی‌ست که دغدغه‌شان فرهنگ این مرز و بوم است. این نشر در سایه‌ی این کار و تلاش، صدها عنوان کتاب در زمینه‌ی ادبیات، روان‌شناسی، بهداشت و سلامت و … چاپ و منتشر کرده است.
این نشر افتخار دارد کتاب‌ها و مجموعه‌های متنوع و پرباری را برای کودکان و نوجوانان  عزیز تهیه (ترجمه – تالیف) و منتشر کرده است. کتاب‌هایی که باب دوستی و آشنایی این نشر را با بچه‌های این مرز و بوم فراهم کرده‌اند.
و این راه همچنان ادامه دارد . . .
مسئولیت نشر نخستین در این سال‌ها با اینجانب ابوالقاسم فیض آبادی متولد 1333 تهران دارای مدرک کارشناسی ریاضیات کاربردی است. نظارت بر کار این سایت هم با اینجانب است.
هدف از راه‌اندازی این سایت ارتباط گسترده‌تر با مخاطبین انتشارات است. به این وسیله کتاب‌های چاپ شده و در دست چاپ را معرفی کرده و از نظرات مخاطبینمان بهره‌مند می‌شویم. در ضمن فرصتی است تا این عزیزان با نویسندگان و مترجمین کتاب های ما آشنا شوند. همچنین با آوردن مقاله هایی درباره کتاب و کتابخوانی تلاش می کنیم تا هر چه بیشتر زمینه های آشنایی بیشتر با کتاب را در جامعه فراهم کنیم.
سوته2
از جمله مجموعه‌هایی که این نشر سال‌هاست منتشر می کند و بچه‌ها تا قبل از دبستان، قصه‌هایش را از زبان مربیان و مادرشان شنیده‌اند و در دوران دبستان از طریق کتاب درسی با آن آشنا شده‌اند. مجموعه‌ی قصه ها و تصویرها نوشته‌ی ولادیمیر سوته‌یف است. قصه هایی که میلیون‌ها کودک در دنیا آن‌ها را خوانده و در ایران هم حداقل یک میلیون کودک ایرانی با کتاب‌های این نشر با این قصه‌ها  آشنا شده‌اند (موش و مداد، سیب و خرگوش، خروس و رنگ‌ها، گربه‌ی پر افاده و …)
photo_2015-11-04_16-11-47
مجموعه‌ی سفرهای پر ماجرای داری و ناری، با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان عزیز با اندیشمندان و مشاهیر ایران چاپ و منتشر شده است. این مجموعه در 20 جلد در قالب داستان علمی – تخیلی شما را به دیدار اندیشمندان می برد و از نزدیک با زندگی و افکار آن بزرگان آشنا می کند. خوشبختانه این مجموعه هم در مدت کوتاهی توانسته جای خود را در کتابخانه‌های شما باز کند.
splash-1 - Copy
مجموعه‌ی دیگری که این نشر افتخار چاپ و انتشار آن را دارد؛ مجموعه ی خانه ی درختی سحرآمیز است که تاکنون 36 جلد از آن عرضه شده و بچه‌ها ارتباط خوبی با آن برقرار کرده اند. این مجموعه ترجمه‌ی خانم هوری عدل طباطبایی است که همچنان ادامه دارد.
طی سالیانی که این مجموعه چاپ می‌شود، ما و بچه‌ها خاطرات خوبی از آن داریم.
اما درباره شما، انتظار این نشر این است که شما بزرگواران ما را در هرچه بهتر شدن محصولات یاری کنید. اگر حاصل کار ما قرار است یار مهربانی برای شما باشد. پس شما هم در مهربانی آن باید سهیم باشید. از ما بخواهید و به ما بگویید چه مطالبی شما را جذب می‌کند. نوشته‌ها و نکات آموزنده‌ای که فکر می‌کنید دیگران هم لازم است بدانند از طریق این سایت ارائه کنید.
تلاش می‌کنیم هر چه زودتر فضای دلنشینی برای آموزش و سرگرمی کودکان فراهم کنیم.